Ultimate Social Media PLUS 2.3.9 - en to nb translation catalogue (368 entries)

en:  Font style:
nb: Skriftstil:

en: (allows people to subscribe to you directly, without leaving your blog)
nb: (tillater folk å abonnere direkte, uten å forlate bloggen)

en: A good & well-fitting design is not only nice to look at, but it increases chances that people will subscribe and/or share your site with friends:
nb: En god & velsittende design er ikke bare hyggelig å se på, men det øker sjansene at folk vil abonnere eller dele nettsiden med venner:

en: A smart automatic animation can make your visitors aware of your icons in an unintrusive manner
nb: En smart automatisk animasjon kan gjøre besøkende oppmerksomme på ikoner på en ikke forstyrrende måte

en: Access Denied
nb: Ingen tilgang.

en: Adjust size to space on website?
nb: Justere størrelsen til plass på nettstedet?

en: After posts
nb: Etter innlegg

en: Alignment of icons:
nb: Justering av ikoner:

en: Alignment of share icons:
nb: Justering av dele ikoner:

en: Alignment:
nb: Justering

en: Alignments
nb: Justeringer

en: Animate them (your main icons)
nb: Animere dem (din viktigste ikoner)

en: Any other wishes for your main icons?
nb: Noen andre ønsker for dine viktigste ikoner?

en: Background Color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Before posts
nb: Før innlegg

en: Black
nb: Sort

en: Border Color:
nb: Kantlinjefarge:

en: Border Shadow:
nb: Grense skygge:

en: Border Thinckness:
nb: kantlinje størrelse:

en: Border?
nb: Grensen?

en: Bottom left
nb: Nederst til venstre

en: Bottom right
nb: Nederst til høyre

en: Bottom:
nb: Bunn:

en: Button color:
nb: Knappfarge:

en: Can have a strong promotional effect.
nb: Kan ha en sterk reklame effekt.

en: Center
nb: Midten

en: Center left
nb: Venstrestilt

en: Center right
nb: Høyrestilt

en: Centered
nb: Midtstilt

en: Channel Id
nb: Kanal-Id

en: Channel Id:
nb: Kanal-Id:

en: Check it out
nb: Sjekk det ut

en: Check out their reviews:
nb: Sjekk ut deres vurderinger:

en: Chrome Blue
nb: Chrome blå

en: Chrome Grey
nb: Chrome grå

en: Claim your feed to get full access.
nb: Hevd din feed å få full tilgang.

en: Click here
nb: Trykk her

en: Click on "Create new app"
nb: Klikk på “Opprett ny app”

en: Click on << Insert into post >>
nb: Klikk på << sett inn i innlegget >>

en: Click on << Insert into post >>
nb: Klikk på << sett inn i innlegget >>

en: Click on << Upload >> below
nb: Klikk på << Last opp >> nedenfor

en: Collapse
nb: Lukk

en: Collapse area
nb: Skjul området

en: Color
nb: Farge

en: Combo
nb: Kombinasjon

en: Copy & paste HTML code:
nb: Kopiere & lim inn HTML-koden:

en: Crystal
nb: Krystall

en: Cubes
nb: Kuber

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom Icons
nb: Egendefinerte ikoner

en: Cute
nb: Søt

en: Deactivate it
nb: Deaktivere den

en: Default
nb: Standard

en: Define text & design (optional)
nb: Definere tekst & design (valgfritt)

en: Disable auto-scaling feature for mobile devices ("viewport" meta tag)
nb: Deaktivere automatisk skalering funksjon for mobile enheter (“viewport” meta tag)

en: Disable float icons on mobile devices
nb: Deaktivere flyte ikoner på mobile enheter

en: Dismiss
nb: Lukk

en: Display rectangle icons
nb: Vise rektangel ikoner

en: Display the icons I selected above
nb: Vise ikonene jeg merket ovenfor

en: Display them:
nb: Vise dem:

en: Do you want to display "counts" next to your main icons?
nb: Vil du vise “teller” ved siden av din viktigste ikoner?

en: Do you want to display a pop-up, asking people to subscribe?
nb: Vil du vise en pop-up, ber folk om å abonnere?

en: Do you want to display the counts?
nb: Vil du vise teller?

en: Do you want to show a subscription form (increases sign ups)?
nb: Vil du vise et abonnement skjema (øker påmeldinger)?

en: Don’t activate link
nb: Ikke Aktiver koblingen

en: Don’t review and exit
nb: Ikke gjennomgå og avslutt

en: Drag and Drop
nb: dra og slipp

en: Email icon
nb: E-post ikon

en: Email is the most effective tool to build up a followership.
nb: Epost er det mest effektive verktøyet for å bygge opp en følger liste.

en: Enjoy this site? Please follow and like us!
nb: Liker denne siden? Følg og lik oss!

en: Enough waffling. So do you want to display counts?
nb: Vil du vise teller?

en: Enter Access Token
nb: Angi tilgangsnøkkel

en: Enter Access Token Secret
nb: Angi tilgangsnøkkel hemlighet:

en: Enter Consumer Key
nb: Angi forbrukeren nøkkel

en: Enter Consumer Secret
nb: Angi forbruker Hemlighet:

en: Enter Google API Key
nb: Angi Google API-nøkkel

en: Enter Instagram User name
nb: Angi Instagram brukernavn

en: Enter Youtube Channel id
nb: Angi Youtube-kanal-id

en: Enter Youtube User name
nb: Skriv inn brukernavn på Youtube

en: Enter a random Name, Description and Website URL (including the "http://", e.g. http://dummysitename.com)
nb: Angi et tilfeldig Navn, Beskrivelse og Nettside (inkludert "http://", eks. http://dummysitename.com)

en: Enter the figure manually
nb: Angi tallet manuelt

en: Entry field
nb: Inntastingsfelt

en: Error
nb: Feil

en: Error : Please fix your theme to make plugins work correctly. Go to the Theme Editor and insert the following string:
nb: Feil: Juster ditt tema slik at plugins fungerer riktig. Gå til tema redigering og sett inn følgende streng:

en: Error: It seems that CURL is disabled on your server. Please contact your server administrator to install / enable CURL.
nb: Feil: Det virker som at CURL er deaktivert på serveren. Kontakt serveradministratoren for å installere / aktivere CURL.

en: Error: Please fix your theme to make plugins work correctly. Go to the Theme Editor and insert the following string as the first line of your theme's footer.php file:
nb: Feil: Juster ditt tema slik at plugins fungerer riktig. Gå til tema redigering og sett inn følgende streng:

en: Every
nb: Hver

en: Every time user scrolls to the end of the page
nb: Hver gang brukeren ruller til slutten av siden

en: Everybody uses email – that’s why it’s
nb: Alle bruker e-post-det er derfor det har

en: Everybody uses email – that’s why it’s much more effective than social media to make people follow you
nb: Alle bruker e-post-det er derfor det er mye mer effektivt enn sosiale medier for å få folk til å følge deg

en: Facebook is No.1 in liking, so it’s a must have
nb: Facebook er No.1 i liker, så det må en ha

en: Facebook is crucial, esp. for sharing.
nb: Facebook er avgjørende, spesielt for deling.

en: Facebook is the giant in the social media world, and even if you don’t have a Facebook account yourself you should display this icon, so that Facebook users can share your site on Facebook.
nb: Facebook er giganten i sosiale medieverden, og selv om du ikke har en Facebook-konto selv skal du vise dette ikonet, slik at Facebook-brukere kan dele din nettside på Facebook.

en: Facebook «Visit»-icon:
nb: Facebook «Besøk»-ikon:

en: Fade In
nb: ton inn

en: Float them on the page
nb: Flyt dem på siden

en: Follow icon
nb: Følg ikon

en: Follow me on Linkedin:
nb: Følg meg på Linkedin:

en: Follow me on Twitter:
nb: Følg meg på Twitter

en: Follow-button:
nb: Følg-knappen:

en: Font color
nb: Skriftfarge

en: Font color:
nb: Skriftfarge:

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Font size:
nb: Skriftstørrelse:

en: Font style:
nb: Skriftstil:

en: Font:
nb: Skrift:

en: For most blogs it’s http://blogname.com/feed
nb: For de fleste blogger er det http://blogname.com/feed

en: Get new posts by email:
nb: Få nye innlegg via e-post:

en: Glossy
nb: Glanset

en: Go to
nb: Gå til

en: Go to "Keys and Access Tokens" tab and click on "Generate Token" in the "Token actions" section at the bottom
nb: Gå til “Keys og Access Tokens” fanen og klikk på “Generer Token” i delen “Token handlinger” som er nederst

en: Go to the widget area and drag & drop it where you want to have it!
nb: Gå til widgeten området og dra & slipp den der du vil ha den!

en: Go to the widget settings and drag and drop it to the sidebar:
nb: Gå til widget innstillinger og dra og slipp den i sidepanelet:

en: Go to your theme editor:
nb: Gå til redigeringsområdet for temaet:

en: Google+ is also important due to SEO reasons, so important to have as well
nb: Google + er også viktig av SEO grunner, så viktig å ha

en: Google+ «Visit»-icon:
nb: Google + «Besøk»-ikon:

en: Height
nb: Høyde

en: Here you can upload custom icons which perform the same actions as the standard icons.
nb: Her kan du laste opp egendefinerte ikoner som utfører de samme handlingene som standard ikoner.

en: Here you have two options:
nb: Her har du to alternativer:

en: Houzz is the No.1 site & community in the world of architecture and interior design.
nb: Houzz er nummer 1 i nettside & samfunn i verden for arkitektur og interiørdesign.

en: I already did
nb: Det har jeg allerede gjort

en: I'm done!
nb: Jeg er ferdig!

en: Icon Box Layout
nb: Utforming av ikon boks

en: Icons per row:
nb: Ikoner per rad:

en: If question 8 gets displayed in a funny way then please reload the page by pressing Control+F5(PC) or Command+R(Mac)
nb: Hvis spørsmål 8 blir vist på en rar måte, last inn siden på nytt ved å trykke Control+F5(PC) eller Command+R(Mac)

en: If user clicks on your icons, do you want to open the page in a new window?
nb: Hvis brukeren klikker ikoner, vil du åpne siden i et nytt vindu?

en: If you decided to show your icons via a widget, you can add the effect that when the user scrolls down, the icons will stick at the  top of the screen so that they are still displayed even if the user scrolled all the way down. Do you want to do that?
nb: Hvis du valgte å vise ikoner via en widget, kan du legge til effekten at når brukeren ruller ned, ikonene vil holde seg på toppen av skjermen slik at de vises fortsatt selv om brukeren rullet helt ned. Vil du gjøre dette?

en: If you have a Twitter-account then adding this icon is a no-brainer. However, similar as with facebook, even if you don’t have one you should still show this icon so that Twitter-users can share your site.
nb: Hvis du har en Twitter-konto så er det naturlig å bruke dette ikonet. Selvom lignende som Facebook, om du ikke har en bør du fortsatt vise dette ikonet slik at Twitter-brukere kan dele din nettside.

en: If you have questions, or something doesn`t work as it should, please read the FAQ:
nb: Hvis du har spørsmål, eller noe ikke fungerer som det skal, kan du lese FAQ:

en: If you`re not happy, please get in touch with us at support@ultimatelysocial.com, so that we can sort it out.Thank you!
nb: Hvis du ikke er fornøyd, vennligst ta kontakt på support@ultimatelysocial.com, slik at vi kan sortere det ut. takk!

en: If you’ve given your icon only one function (i.e. no pop-up where user can perform different actions) then you can define here what text will be displayed if a user moves his mouse over the icon:
nb: Hvis du har gitt ikonet bare én funksjon (dvs. ingen pop-up der brukeren kan utføre ulike handlinger) kan du så definere  teksten som vises hvis brukeren flytter musen sin over ikonet:

en: In addition to the email- or follow-icon you can also show a subscription form which maximizes chances that people subscribe to your site. To get access to the emails who subscribe, please
nb: I tillegg til e-post-følg-ikonet kan du også vise et abonnement skjema som maksimerer sjansene for at folk abonnerer på nettsiden din. Å få tilgang til e-post som abonnerer, vennligst

en: In general, the more icons you offer the better because people have different preferences, and more options means that there’s something for everybody, increasing the chances that you get followed and/or shared.
nb: Det flere ikoner du tilbyr det bedre fordi folk har forskjellige preferanser, og flere alternativer betyr at det er noe for alle, øker sjansen for at du får følgere og/eller delt.

en: Increasingly important and beneficial for SEO.
nb: Stadig mer viktig og nyttig for SEO.

en: It also makes sense if you already offer an email newsletter:
nb: Det er også fornuftig hvis du allerede tilbyr et nyhetsbrev:

en: It comes across as more professional and gives your site more “credit”
nb: Det kommer over som mer profesjonell og gir nettstedet mer “kreditabilitet”

en: It depends
nb: Det avhenger

en: It depends:
nb: Det avhenger av:

en: It’s a psychological fact that people like to follow other people, so when they see that your site has already a good number of Facebook likes, it’s more likely that they will subscribe/like/share your site than if it had 0.
nb: Det er et psykologisk faktum at folk liker å følge andre mennesker, så når de ser at nettstedet har allerede en rekke Facebook liker, er det mer sannsynlig at de vil Abonnere/like/dele webområdet enn hvis det var 0.

en: Kindly go to setting page and check the option "Place them manually"
nb: Vennligst gå til innstillingsiden og sjekk alternativet “Plasser dem manuelt”

en: Language & Button-text
nb: Språk & knapp tekst

en: Language for Like & Share buttons (Facebook, Twitter, Google+):
nb: Språk for Liker & Del knapper (Facebook, Twitter, Google +):

en: Learn more about RSS
nb: Lær mer om RSS

en: Learn more.
nb: Finn ut mer.

en: Leave empty if you dont want to define this
nb: La stå tomt hvis du ikke vil definere dette

en: Left
nb: Venstre

en: Left Align
nb: Venstrestilt

en: Left:
nb: Venstre:

en: Like my blog on Facebook (+1)
nb: Lik oss på Facebook (+1)

en: Like my blog on Google+ (+1)
nb: Lik min blogg på Google+ (+1)

en: Link:
nb: Lenke:

en: Login to your Google account, go to
nb: Logg på Google-kontoen, gå til

en: Mandatory
nb: Påbudt

en: Margin From:
nb: Marg fra:

en: Mouse-Over effects
nb: Mus Over effekter

en: Mouseover text
nb: Mouseover tekst

en: Move over the Facebook-icon…
nb: Flytt over Facebook-ikonet…

en: Move over the Google+ icon…
nb: Flytt over Google + ikonet…

en: Move over the LinkedIn-icon…
nb: Flytt over LinkedIn-ikonet…

en: Move over the Pinterest-icon…
nb: Flytt over Pinterest-ikonet…

en: Move over the Twitter-icon…
nb: Flytt over Twitter-ikonet…

en: Move over the YouTube-icon…
nb: Flytt over YouTube-ikonet…

en: Move over the “+ icon” to see the sharing options
nb: Flytt over “+ ikonet” for å se delingsalternativene

en: Need top-notch Wordpress development work at a competitive price?
nb: Trenger du top kvalitet Wordpress utvikling til en konkurransedyktig pris?

en: New feature in the Ultimate Social Media PLUS plugin:
nb: Ny funksjon i Ultimate Social Media PLUS plugin:

en: New window
nb: Nytt vindu

en: New: You can now also show a subscription form on your site, increasing sign-ups! (Question 8)
nb: Nytt: Du kan nå også vise et abonnement skjema på nettstedet ditt, øke registreringer! (Spørsmål 8)

en: No
nb: Nei

en: No, not good enough
nb: Nei, ikke bra nok

en: No.1 network for business purposes. Use this icon if you’re a LinkedInner.
nb: No.1 nettverk i forretningsøyemed. Bruk dette ikonet hvis du er en LinkedInner.

en: Not offering an email subscription option means losing out on future traffic to your site.
nb: At du ikke tilbyr en epost-abonnement alternativ betyr at du mister fremtidige trafikk til nettsiden din.

en: Note: Also if you already offer a newsletter it makes sense to offer this option too, because it will get you more readers as explained
nb: Merk: Hvis du allerede tilbyr et nyhetsbrev er det fornuftig å tilby dette alternativet også, fordi som forklart blir det flere lesere

en: Nothing needs to be done here – your visitors to share your site via «all the other» social media sites.
nb: Ingenting må gjøres her-besøkende kan dele nettsiden via «alle de andre» sosiale medianettsteder.

en: Nowhere
nb: Ingensteds

en: Of course, if you start at 0, you shoot yourself in the foot with that. So we suggest that you only turn this feature on once you have a good number of followers/likes/shares (min. of 20 – no worries if it’s not too many, it should just not be 0).
nb: Selvfølgelig, hvis du starter på 0, så er det ikke bra. Så vi foreslår at du bare aktiverer denne funksjonen når du har en god rekke følgere/liker/delinger (min. 20-ingen bekymringer om det ikke er mange, det ikke bør være 0).

en: Off
nb: Inaktiv

en: Ok, Review it
nb: OK, vurdere det.

en: Ok, activate link
nb: OK, Aktiver koblingen

en: Ok, fine, however for using this plugin for FREE, please support us by activating a link back to our site:
nb: OK,fint, for å bruke denne plugin gratis, vennligst støtt oss ved å aktivere en kobling tilbake til vårt nettsted:

en: Ok, keep it active for the time being, I want to see how it works
nb: OK, holder den aktiv for en tid, jeg ønsker å se hvordan det fungerer

en: Ok, you deserved it
nb: OK, du fortjente dette

en: On
nb: Aktiv

en: On Homepage
nb: På hjemmeside

en: On Post Pages
nb: På innleggssidene

en: On blog posts only
nb: Bare blogginnlegg

en: On every page
nb: På hver side

en: On selected pages only
nb: På valgte sider

en: Once
nb: En gang

en: Optional
nb: Valgfritt

en: Options:
nb: Alternativer:

en: Or use the shortcode [DISPLAY_ULTIMATE_PLUS] to display them wherever you want.
nb: Eller bruk shortcode [DISPLAY_ULTIMATE_PLUS] for å vise dem hvor som helst.

en: Orange
nb: Oransj

en: Order of your icons
nb: Rekkefølgen på ikoner

en: Overall size & border
nb: Totalstørrelsen & grensen

en: Pin my blog on Pinterest (+1)
nb: PIN bloggen min på Pinterest (1)

en: Pixels
nb: Piksler

en: Place it on your site
nb: Plass den på nettstedet ditt

en: Place the following string into your theme codes:
nb: Plass følgende streng inn i kodene i temaet:

en: Place them manually
nb: Plasser dem manuelt

en: Please enter it just before the following line of your header.php file:
nb: Vennligst skriv dette rett før følgende linje i header.php filen:

en: Please go to the plugin page to set your preferences:
nb: Gå til plugin-siden for å angi innstillinger:

en: Please hold CTRL key to select multiple pages
nb: Vennligst hold CTRL-tasten for å velge flere sider

en: Please make sure you have entered the URL for Visit my Google+ page at: like https://plus.google.com/u/0/b/[pageid] in Google+ settings under question number 2.
nb: Kontroller at du angav nettadressen for å besøke min Google + side på: som https://plus.google.com/u/0/b/ [pageid] i Google + innstillinger under spørsmål nummer 2.

en: Please make sure you have entered the Username for "Follow me on Twitter:" in twitter settings under question number 2.
nb: Kontroller at du angav brukernavnet for “Følg meg på Twitter:” i twitter-innstillinger under spørsmål antallet 2.

en: Please pick which icon type you want to use:
nb: Velg hvilken ikon du vil bruke:

en: Please provide the url to your Houzz profile (e.g. http://www.houzz.com/user/your_username).
nb: Angi nettadressen til din profil hos Houzz (f.eks http://www.houzz.com/user/your_username).

en: Please specify which counts should be shown:
nb: Angi hvilke teller som skal vises:

en: Please visit us at
nb: Besøk oss på

en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

en: RSS is still popular, esp. among the tech-savvy crowd.
nb: RSS er fortsatt populært, spesielt blant tek interesserte publikum.

en: RSS stands for Really Simply Syndication and is an easy way for people to read your content.
nb: RSS står for Really Simple Syndication og er et brukervennlig system for automatisk mottak av oppdatert informasjon fra nettsteder du ønsker å følge med på.

en: Read more
nb: Les mer

en: Recommend my business or product on Linkedin
nb: Anbefal min virksomhet eller produkter på Linkedin

en: Rectangle icons spell out the «call to action» which increases chances that visitors do it.
nb: Rektangel ikoner forteller om «handlingsfremming» som øker sjansene for at besøkende utfører handlingen.

en: Remove credit link
nb: Fjern kreditt-link

en: Retrieve the number of Google +1 (on your blog)
nb: Hent antall Google +1 (på bloggen)

en: Retrieve the number of Instagram followers
nb: Hente antall Instagram følgere

en: Retrieve the number of Pins
nb: Hent antall pinner

en: Retrieve the number of Subscribers
nb: Hente antall abonnenter

en: Retrieve the number of Twitter followers
nb: Hente antall Twitter følgere

en: Retrieve the number of google+ followers
nb: Hent antall google + følgere

en: Retrieve the number of likes of your blog
nb: Hent antall som liker bloggen din

en: Retrieve the number of likes of your facebook page
nb: Hent antall som liker Facebook siden din

en: Retrieve the number of shares
nb: Hent antall delinger

en: Retrieve the number of subscribers automatically
nb: Hente antall abonnenter automatisk

en: Right
nb: Høyre

en: Right Align
nb: Høyrestilt

en: Right:
nb: Høyre:

en: Save
nb: Lagre

en: Save All Settings
nb: Lagre alle innstillinger

en: Saved
nb: Lagret

en: Saving
nb: Lagrer

en: Scale
nb: Skalere

en: Select the icons you want to show:
nb: Velg hvilke ikoner du vil vise:

en: Sends your new posts automatically to subscribers. It`s FREE and you get full access to your subscriber`s emails and interesting statistics:
nb: Sender nye innlegg automatisk til abonnenter. Det er gratis og du få full tilgang til din abonnentens e-postmeldinger og interessant statistikk:

en: Shaded Dark
nb: Skyggelagt mørk

en: Shaded Light
nb: Skyggelagt lys

en: Share my blog with friends (on Facebook)
nb: Del bloggen min med venner (på Facebook)

en: Share my blog with friends (on Google+)
nb: Del bloggen min med venner (på Google +)

en: Share my page on LinkedIn
nb: Del min side på LinkedIn

en: Share-button covers all other platforms for sharing
nb: Dele-knappen dekker alle andre plattformer for deling

en: Shortcode:
nb: Shortcode

en: Show them before or after posts
nb: Vise dem før eller etter innlegg

en: Show them via a widget
nb: Vise dem via en widget

en: Show this icon if you have a Houzz account.
nb: Vis dette ikonet hvis du har en Houzz konto.

en: Show this icon if you have a Instagram account.
nb: Vis dette ikonet hvis du har en Instagram konto.

en: Show this icon if you have a Pinterest account (and you should set up one if you publish new pictures regularly – that can increase your traffic significantly).
nb: Vis dette ikonet hvis du har en Pinterest-konto (og du bør sette opp en hvis du publiserer nye bilder regelmessig-som kan øke trafikken betydelig).

en: Show this icon if you have a youtube account (and you should set up one if you have video content – that can increase your traffic significantly).
nb: Vis dette ikonet hvis du har Youtube-konto (og du bør sette opp en hvis du har videoinnhold – som kan øke trafikken betydelig).

en: Shuffle them automatically
nb: Bland dem automatisk

en: Silver
nb: Sølv

en: Simply answer the questions below (at least the first 3) by clicking on them - that`s it!
nb: Bare svar på spørsmålene nedenfor (minst de første 3) ved å klikke på dem - det er det!

en: Size and spacing of your icons
nb: Størrelse og avstand av din ikoner

en: Size:
nb: Størrelse:

en: So: do you want to display those at the end of every post?
nb: Så: vil du vise dem på slutten av hvert innlegg?

en: Spacing between icons:
nb: Avstanden mellom ikoner:

en: SpecificFeeds icon
nb: SpecificFeeds ikon

en: Splash
nb: Åpningsside (splash)

en: Steps:
nb: Trinn

en: Sticking & Disable on mobile
nb: Klistring & deaktivere på mobil

en: Strongly recommended:
nb: Sterkt anbefalt:

en: Subscribe button
nb: Abonner-knapp

en: Subscribe to me on Youtube
nb: Abonner på min Youtube kanal

en: Text Options
nb: Alternativer for tekst

en: Text above entry field
nb: Teksten over inntastingsfeltet

en: Text and Design
nb: Tekst og Design

en: Text to appear before the sharing icons:
nb: Tekst som skal vises før deling ikonene:

en: Text:
nb: Tekst:

en: Thank you for installing the Ultimate Social Media PLUS plugin. Please go to the plugin's settings page to configure it:
nb: Takk for at du har installert Ultimate Social Media PLUS plugin. Vennligst gå til plugin-settings siden for å konfigurere:

en: The Google+ icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do
nb: Google+ ikonet kan utføre flere handlinger. Velg under hvilke det skal utføre. Hvis du velger flere alternativer, kan brukere velge hva de skal gjøre

en: The Google+ icon should allow users to...
nb: Ikonet Google + bør tillate brukere å…

en: The LinkedIn icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do
nb: LinkedIn-ikonet kan utføre flere handlinger. Velg under hvilke det skal utføre. Hvis du velger flere alternativer, kan brukere velge hva de skal gjøre

en: The LinkedIn icon should allow users to...
nb: LinkedIn-ikonet bør tillate brukere å…

en: The Pinterest icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do
nb: Pinterest-ikonet kan utføre flere handlinger. Velg under hvilke det skal utføre. Hvis du velger flere alternativer, kan brukere velge hva de skal gjøre

en: The Pinterest icon should allow users to...
nb: Pinterest-ikonet bør tillate brukere å…

en: The Twitter icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do
nb: Twitter-ikonet kan utføre flere handlinger. Velg under hvilke det skal utføre. Hvis du velger flere alternativer, kan brukere velge hva de skal gjøre

en: The Twitter icon should allow users to...
nb: Twitter-ikonet bør tillate brukere å…

en: The Youtube icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do
nb: Youtube-ikonet kan utføre flere handlinger. Velg under hvilke det skal utføre. Hvis du velger flere alternativer, kan brukere velge hva de skal gjøre

en: The best social media plugin on the market. And 100% FREE. Allows you to add social media & share icons to your blog (esp. Facebook, Twitter, Email, RSS, Pinterest, Instagram, Google+, LinkedIn, Share-button). It offers a wide range of design options and other features.
nb: Den beste sosiale medier plugin på markedet. Og 100% gratis. Lar deg legge til sosiale medier & dele ikoner til bloggen din (spesilet. Facebook, Twitter, Email, RSS, Pinterest, Instagram, Google +, LinkedIn, Dele-knapp). Det tilbyr et bredt utvalg av design og andre funksjoner.

en: The facebook icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do
nb: Facebook-ikonet kan utføre flere handlinger. Velg under hvilke det skal utføre. Hvis du velger flere alternativer, kan brukere velge hva de skal gjøre

en: The facebook icon should allow users to...
nb: Facebook-ikonet skal tillate brukere å…

en: The icons have been compressed by Shortpixel.com for faster loading of your site. Thank you Shortpixel!
nb: Ikonene er komprimert av Shortpixel.com for raskere lasting av webområdet. Takk Shortpixel!

en: The plugin was translated by (your name). Need translation work to get done? Contact (your name) at (your email)
nb: Plugin ble oversatt av Paal Joachim Romdahl. Trenger du å få gjort en oversettelse? Kontakt Paal Joachim Romdahl på paaljoachim@hotmail.com. For WordPress leksjoner se min nettside: http://easywebdesigntutorials.com/

en: The selections you made so far were to display the subscriptions/ social media icons for your site in general (in a widget on the sidebar). You can also display icons at the end of every post, encouraging users to subscribe/like/share after they’ve read it. The following buttons will be added:
nb: Valgene du gjorde så langt var å vise abonnementer / sosiale medieikoner for nettstedet generelt (i en widget på sidepanelet). Du kan også vise ikoner på slutten av hvert innlegg, oppmuntre brukerne til å abonnere/like/dele etter at de har lest den. Disse knappene legges til:

en: The youtube icon should allow users to...
nb: Youtube-ikonet bør tillate brukere å…

en: Theme options
nb: Temainnstillinger

en: Then click on "Test OAuth" at the top right and you will see the 4 token key
nb: Klikk på “Test OAuth” øverst til høyre og du vil se 4 nøkkeler

en: Then on the left menu bar go to “APIs & auth”, “Credentials” and click “Create new key” in the “Public API access” section
nb: Så i venstre menyen gå til “APIer & auth”, “Legitimasjon” og klikk “Opprett ny nøkkel” i delen “Public API tilgang”

en: There seems to be an error on your website which prevents the plugin to work properly. Please check the FAQ:
nb: Det synes å være en feil på nettstedet ditt som hindrer plugin å fungere. Sjekk FAQ:

en: There you select “browser key” and click “Create”. You will then be shown your API key
nb: Det du velger “nettleser-tasten” og klikk “Opprett”. Du vil så bli vist API-nøkkel

en: Therefore, you can select to display the count next to your icons which will look like this:
nb: Derfor kan du velge for å vise antallet ved siden av ikoner som vil se slik ut:

en: Thickness
nb: Tykkelse

en: Thin
nb: Tynn

en: Third-party service AddThis allows your visitors to share via many other social networks, however it may also slow down your site a bit.
nb: Tredjeparts service AddThis tillater besøkende å dele via mange andre sosiale nettverk, men det kan også sakte ned nettsiden din noe.

en: This plugin is 100% FREE and will fulfill all your subscription/sharing/liking needs!
nb: Denne plugin er 100% gratis og vil oppfylle alle abonnement/deling/lik behov!

en: This plugin is 100% free. Please do us a BIG favor and give us a 5 star rating
nb: Denne plugin er 100% gratis. Gjør oss en stor tjeneste og gi oss et 5-stjerners vurdering

en: Those are usually all you need:
nb: De er vanligvis alt du trenger:

en: Title
nb: Tittel

en: To find your Channel name go to "My Channel" in Youtube menu bar on the left and take your channel name from there.
nb: Finn ditt kanal navn gå til “Min kanal” i Youtube menylinjen til venstre og ta din kanalnavn derfra.

en: To find your Product or Company ID, you can use their ID lookup tool at
nb: For å finne ditt produkt eller firma-ID, kan du bruke deres verktøy for ID-oppslag på

en: To find your Username go to "My channel" in Youtube menu bar on the left & Select the "About" tab and take your user name from URL there (e.g. https://www.youtube.com/user/Tommy it is "Tommy").
nb: Å finne brukernavnet gå til “Min kanal” på Youtube menylinjen til venstre & Velg kategorien “Om” og ta brukernavnet fra URL (f.eks https://www.youtube.com/user/Tommy det er “Tommy”).

en: To get the API key for G+:
nb: Å få API-nøkkel for G +:

en: To get this information:
nb: Få denne informasjonen:

en: Top left
nb: Øverst til venstre

en: Top right
nb: Øverst til høyre

en: Top:
nb: Topp:

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Tweet about my page:
nb: Tweet om min side:

en: Twitter «Visit»-icon:
nb: Twitter «Besøk»-ikon:

en: Upload a custom icon if you have other accounts/websites you want to link to.
nb: Last opp et egendefinert ikon hvis du har andre kontoer/nettsider du vil koble til.

en: Upload custom icons
nb: Laste opp egendefinerte ikoner

en: Upload the icon into the media gallery
nb: Last ikonet opp til media galleriet

en: Use the shortcode
nb: Bruk shortcode

en: User Name
nb: Brukernavn

en: UserName:
nb: Brukernavn:

en: Visit Houzz
nb: Besøk Houzz

en: Visit me on Twitter:
nb: Besøk meg på Twitter:

en: Visit my Facebook page at:
nb: Besøk min Facebookside på:

en: Visit my Google+ page at:
nb: Besøke min Google + side på:

en: Visit my Linkedin page at:
nb: Besøk min LinkedIn side på:

en: Visit my Pinterest page at:
nb: Besøk min Pinterest side på:

en: Visit my Youtube page at:
nb: Besøk min Youtube side på:

en: Visit us on ultimatelysocial.com
nb: Besøk oss på ultimatelysocial.com

en: We cannot track this. So enter the figure here:
nb: Vi kan spore dette. Så legg det til her:

en: We found errors in your javascript which may cause the plugin to not work properly. Please fix the error:
nb: Vi fant feil i javascript som kan forårsake plugin ikke fungerer riktig. Rett feilen:

en: We noticed you've been using the Ultimate Social Media PLUS Plugin for more than 30 days. If you're happy with it, could you please do us a BIG favor and give it a 5-star rating on Wordpress?
nb: Vi la merke til du har brukt Ultimate Social Media PLUS Plugin i mer enn 30 dager. Hvis du er fornøyd, kunne du  gjøre oss den store tjenesten og gi den 5 stjerner på WordPress?

en: Welcome to the Ultimate Social Media Icons PLUS plugin!
nb: Velkommen til Ultimate Social Media Icons PLUS plugin!

en: What design and animation do you want to give your icons?
nb: Hva slags design og animasjon vil du gi dine ikoner?

en: What do you want the icons to do?
nb: Hva vil du at ikonene skal gjøre?

en: When clicked on, users can subscribe via RSS
nb: Når du klikker på, kan brukere abonnere via RSS

en: When clicked on, users will get directed to your Instagram page
nb: Når klikket på, vil brukere bli sendt til Instagram siden

en: When shall the pop-up be shown?
nb: Når skal popup-vinduet vises?

en: When site is first loaded
nb: Når området første er lastet

en: When you enter this key into the plugin for the first time, it may take some time until the correct follower count is displayed on your website
nb: Når du angir denne nøkkelen i plugin for første gang, kan det ta litt tid før den riktige følger tellingen vises på nettstedet ditt

en: Where do you want this icon to link to?
nb: Hvor vil du at dette ikonet skal kobles til?

en: Where shall the pop-up be shown?
nb: Hvor skal popup-vinduet vises?

en: Where shall they be displayed?
nb: Hvor skal de vises?

en: Which icons do you want to show on your site?
nb: Hvilke ikoner vil du vise på nettstedet ditt?

en: Width
nb: Bredde

en: YES
nb: JA

en: Yes
nb: Ja

en: You can increase chances that people share or follow you by displaying a pop-up asking them to. You can define the design and layout below:
nb: Du kan øke sjansene for at folk deler eller følger deg ved å vise et popup-vindu som ber dem om dette. Du kan definere utformingen og oppsettet nedenfor:

en: You can now add a subscription form to increase sign-ups (under question 8).
nb: Du kan nå legge til et abonnement skjema for å øke registreringer (under spørsmål 8).

en: You can place the form by different methods:
nb: Du kan plassere skjemaet på forskjellige metoder:

en: You find your ID in the link of your profile page, e.g. https://www.linkedin.com/profile/view?id=<b>8539887</b>&trk=nav_responsive_tab_profile_pic
nb: Du finner ID i koblingen på profilsiden, f.eks https://www.linkedin.com/profile/view?id=<b>8539887</b>& trk = nav_responsive_tab_profile_pic

en: You need to be logged in to Linkedin to be able to use it.
nb: Du må være logget på Linkedin kunne bruke den.

en: You'll find it at the bottom of the << About >> -tab on your facebook page
nb: Du finner den nederst på << Om >> - fanen på din Facebook side

en: You`re using an old Wordpress version, which may cause several of your plugins to not work correctly. Please upgrade
nb: Du bruker en gammel Wordpress versjon, som kan føre til flere av plugins å ikke arbeide korrekt. Oppgrader

en: You’re a toughie. Last try: As a minimum, could you please review this plugin (with 5 stars)? It only takes a minute. Thank you!
nb: Siste forsøk: Som et minimum, kan du gi denne plugin (5 stjerner)? Det tar bare ett minutt. takk!

en: and create a new project
nb: og opprett et nytt prosjekt

en: claim your feed.
nb: hevd din feed.

en: click here
nb: Trykk her

en: for dark backgrounds
nb: for mørke bakgrunner

en: here
nb: her

en: increases sign-ups
nb: øker registreringer

en: learn more
nb: Lær mer

en: may impact loading speed
nb: kan påvirke lasting av siden

en: much more effective than social media
nb: mye mer effektivt enn sosiale medier

en: or write to us at
nb: eller skrive til oss på

en: page ID:
nb: side ID

en: pixels
nb: piksler

en: pixels wide and tall
nb: piksler bredt og høyde

en: provider of the service
nb: tjenesteleverandøren

en: seconds
nb: sekunder

en: seconds after the user arrived on the site
nb: sekunder etter at brukeren kom på nettsiden

en: see an example
nb: se et eksempel

en: to make people follow you. Not offering an email subscription option means losing out on future traffic to your site.
nb: å få folk til å følge deg. Tilbyr du ikke en epost-abonnement alternativ betyr å miste ut på fremtidige trafikk til nettsiden din.

en: to place it into your codes
nb: plassere det i kodene
